از آخر به اول !

یه مشتری داریم مسئول خرید میوه است برای یکی از این نهادهای گردن کلفت غیر دولتی و غیرمردمی و پولدار. از اون نهادها که پدر حضرت رییس جمهور روحانی درآمد تا به مردم هالی کنه بابا، یقه اینهارو بگیرید که مدام چوب میکنن لای چرخ ما. اگر من نماینده شما هستم پس اختیارات را بدید دست من. حمایتم کنید. او با جملاتی مثل "مردم به شما اجازه نمیدهند که ... " خواست که مردم به آن نهادها اجازه ندهند!!!! " اما مردم با یک سخنرانی از ناحیه افراد همون نهادها، سخن به "به به" و "چه چه " و "شیره" و "آهان همینه" راندند و به آنها اجازه ها دادند!!!! و جهل مرکب خودشون رو بیشتر به رخ کشیدند. وی(رییس جمهور) بعد از دیدن این واکنش از ناحیه مردم،  سعی کرد در سخنرانی های بعدی طوری سخن بگوید که مردم بگویند" شیره" آهان، همینه! اما مردم این رو نگفتند، مردم گفتند ما به دولت اجازه نمیدهیم هرکاری خواست بکند!!! الله اکبر. بگذریم، بگذریم...بگذریم.

این آقا هر دو روز یکبار می اومد خرید سه قلم میوه برای اون نهاد که هر روز مهمان داشتند و چه مهمانانی. امروز پرسید چی بخرم براشون کوفت کنن؟ منم گفتم میوه X و میوه Y و موز! گفت موز نه. گفتم: چرا؟ گفت : گفتن میوه ی خارجیه، اینو دیگه نخر! برای حمایت از تولید داخل. 

با شنیدن این حرف تا چند ثانیه از درد به خودم پیچیدم و مردم. سپس به طور بی اراده دو ساعت تمام به این قضیه غش غش خندیدم! ( با کمی اغراق) 

حال با در نظر گرفتن اینکه که خنده ی من کلا 3 ثانیه طول کشیده باشد، ضریب اغراق را حساب کنید: 

Ta (Actual laughing) = 3 s

Te (Exaggerated laughing) = 2 h = 2×3600 = 7200 s

EF (Exaggerate Factor) = Te/Ta = 2400

اگر جرم گرز رستم 3 کیلوگرم بوده باشد و فردوسی ادعا کند که گرز او هزار من بوده است؛ الف : ضریب اغراق کلام فردوسی رو محاسبه کنید(0.5 نمره) و با ضریب اغراق کلام من مقایسه کنید (0.5 نمره)

موافقين ۱ مخالفين ۰ ۹۷/۰۶/۰۵
زمستان ..

نظرات  (۳)

میشه اون نهاد غیردولتی و غیرمردمی رو بیشتر معرفی کنین؟

شما 2400 برابر اغراق کردید!

پاسخ:
سلام. آنچه عیان است چه حاجت به وبلاگ بیان است... تابلوئه کدوم نهاده. 

برای اولین بار جواب شما کاملا درست است!
۰۵ شهریور ۹۷ ، ۱۹:۱۷ نویسندهِ کوچک
2400 ایا ؟
پاسخ:
من میدونستم که نسل جدید بای دیفالت باهوش تر از ماها هستند (مثلا من نسل قدیم هستم)  

احسنت. جوابت درسته حاج علی :))
۰۵ شهریور ۹۷ ، ۲۳:۴۸ بهارنارنج :)
:))عجب


این پستای درهمتون با مزس،اوول تاسفه بعد به شکل فانی مسیر تاسف عوض میشع
پاسخ:
:)

کلا همه چی فان محسوب میشه ... من دلم میخواد جدی باشم ولی حتی جدی ها هم به شکل خنده داری فان هستن در چیزهایی که نباید اونقدر جدی باشن. 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
invisible hit counter